KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11233051
*
nr 1123 3051
Oljemålning
Stockholmsmotiv, vy mot Gamla Stan, Signerad N Andersson, -51, 46x61
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2017
kl 20:07:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 19:40:49
1
Vinnande bud
- Tema
21 aug
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv den 21 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv från stockholm olja oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk sverige vy mot gamla stan
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Oljemålning
Läs mer om Stockholm
nr 1123 3051
Oljemålning
Stockholmsmotiv, vy mot Gamla Stan, Signerad N Andersson, -51, 46x61
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/8 19:40:49 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
21 aug
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv den 21 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv från stockholm olja oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk sverige vy mot gamla stan
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41